Return to the homepage   the sermon database
Title, passage:
Author:
Language:
Category:
Media type:
Order:
Hits per page:
Title: Jezusi fati ynė - (Titulli i origjinalit: Jesus unser Schicksal)
Author: Wilhelm BuschClick here to get further informations
Language: albanian (tosk, arnaut, shqip, shqipere, skchip, zhgabe, Albanian)
Category: Book
Keywords: Parathanjc 1. Perėndia - Po, Por pėr se Jezusi? 2. Cili ėshtė kuptimi i jetėts sime? 3. Nuk kam kohė! 4. Vėretje! - rrezik pėr jetėn! 5. Çka duhet qė tė bėni? 6. Si mund ti lejdjė Perėndia gjėra 7. E drejta jonė pėr dashurinė? 8. A mundet tė flitet me Perėndinė? 9. Ja - qė nuk mund tė besoj! 10. Si mundemi ta shijojmė jetėn nėse fajet dhe dhėshtimet tona na rėndojnė? 11. Si mund ta gėzdjė jetėn - kur njerzit e tjerė mė nervikosin! 12. Gjėrat - duhet tė ndryshojmė - por si? 13. Faleminderit - "Jo pėr mua!" 14. A ka ndonjė siguri nė ç'ėshtjet religioze? 15. A'ėshtė krishterimi ç'eshtje private? 16. Kur do tė vijė fundi? 17. Ç'farė ėshtė kuptimi i jetės - me Perėndinė?
Date/Time: 1999
Pages: 323
ID: 27813
Available version(s):
MS Word: Right click here & Save target as (IE) or Save link... (Google Chrome) (file size: 1 MB) Click to select this version!
pdf (acrobat reader): Right click here & Save target as (IE) or Save link... (Google Chrome) (file size: 136 MB) Click to select this version!
jpeg: Right click here & Save target as (IE) or Save link... (Google Chrome) (file size: 1 MB) Click to select this version!
epub (electronic publication): Right click here & Save target as (IE) or Save link... (Google Chrome) (file size: 328414 Bytes) Click to select this version!
mobi (Mobipocket for amazons kindle): Right click here & Save target as (IE) or Save link... (Google Chrome) (file size: 461126 Bytes) Click to select this version!
Help! My download aborts!?! Click here for help!
Return to the homepage
webmaster@sermon-online.com